+371 67034633

mob. +371 29250900 +371 29287030

Aspazijas bulvāris 5-434, Rīga, Latvija lrga@lrga.lv

Informācijas apkopošanas uzdevumu rokasgrāmata (4410. SRPS piemērošanai)

Informācijas apkopošanas uzdevumu rokasgrāmatu (Guide to Compilation Engagements) 2015. gada septembrī angļu valodā izdevusi Starptautiskā grāmatvežu federācija (IFAC).

 

Rokasgrāmatas mērķis ir palīdzēt IFAC dalīborganizācijām un to biedriem ieviest praksē 4410. SRPS (Pārskatīto) “Informācijas apkopošanas uzdevumi”, kas ir viens no Starptautiskajiem radniecīgo  pakalpojumu standartiem, kuru izstrādājusi Starptautiskā Revīzijas un Apliecinājumu Standartu Padome (International Auditing and Assurance Standards Board, IAASB). Rokasgrāmata attiecas uz praktizētāja (grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēja) pienākumiem, lai veiktu vēsturisko vispārēja mērķa finanšu pārskatu sastādīšanu, kas sagatavoti saskaņā ar piemērojamām finanšu ziņošanas pamatnostādnēm, piemēram, Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumu vai Starptautiskiem finanšu pārskatu standartiem.

 

Praktizētāji var izmantot Rokasgrāmatu kā ievadu informācijas apkopošanas uzdevumos vai, lai padziļinātu viņu iepriekšējo izpratni un zināšanas par informācijas apkopošanas uzdevumiem, kas veikti saskaņā ar 4410. SRPS (Pārskatīts). Rokasgrāmatā ietverti skaidrojumi un ilustratīvi piemēri, kā arī vairāki pielikumi ar galvenajiem kontrolsarakstiem un veidlapām, kurus praktizētāji var pielāgot viņu konkrētajā jurisdikcijā noteiktajām prasībām un apstākļiem.

 

2015. gada Informācijas apkopošanas uzdevumu rokasgrāmata angļu valodā ir elektroniski bezmaksas pieejama IFAC mājaslapā.

 

2019. gada septembrī Informācijas apkopošanas uzdevumu rokasgrāmatas tulkojumu latviešu valodā ar IFAC atļauju ir veikusi Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācija. Rokasgrāmatas oficiālais tulkojums latviešu valodā ir elektroniski bezmaksas pieejams LRGA biedriem pēc pieprasījuma. Lūdzam sazināties ar lrga@lrga.lv, lai saņemtu aizpildīšanai Pieteikumu publikācijas saņemšanai.

4410_Rokasgramata