+371 67034633

mob. +371 29250900 +371 29287030

Aspazijas bulvāris 5-434, Rīga, Latvija lrga@lrga.lv

Aicinām parakstīt iniciatīvu “Par savlaicīgām nodokļu un nodevu izmaiņām” platformā ManaBalss.lv

Ilze Palmbaha

 

Aicinām parakstīt iniciatīvu “Par savlaicīgām nodokļu un nodevu izmaiņām” platformā ManaBalss.lv

 

Tās mērķis ir panākt, ka nodokļu un nodevu likmes, aprēķina un iekasēšanas kārtība, kā arī datu apmaiņas formāti ar elektronisko deklarēšanas sistēmu, stājas spēkā ne agrāk kā 4 mēnešus pēc grozījumu izdarīšanas vai informācijas publicēšanas elektroniskajā deklarēšanas sistēmā. Iniciatīvu ir pieteikusi VISMA Enterprise.

 

Savlaicīga izmaiņu veikšana uzlabos izmaiņu ieviešanas kvalitāti, samazinās negatīvo viedokli par izmaiņām un reformām, kā arī palielinās uzticamību valstij.

 

Pēdējo piecu gadu laikā dažādas būtiskas nodokļu izmaiņas veiktas 49 reizes. Tas ietekmē ne tikai jebkura uzņēmuma tēriņus, administratīvos resursus un laiku, bet arī uzņēmumu uzticību sistēmai un kavē investīciju piesaisti. Turklāt, jaunākās nodokļu reformas rezultātā, kas arī tika ieviesta pēdējā brīdī, grāmatvežu darba apjoms ir palielinājies par 25-30%, bet uzņēmumi vai grāmatvežu klienti ne vienmēr var atļauties par to samaksāt. Salīdzinājumam – Igaunijā atskaišu u.c. ar nodokļiem saistītu dokumentu iesniegšanai uzņēmums veltīta nepilnas 60 st. gadā, kamēr Latvijā pērn tās bija 169 st., bet šogad varētu būt 230 st.

 

Aicinām Jūs parakstīt un arī dalīties ar šo iniciatīvu ar kolēģiem un nozares biedriem. Katrai balsij ir nozīme, ja vēlamies uzlabot savu darba vidi!

 

Iniciatīvas saite: https://manabalss.lv/i/1333

 

Iniciatīvu šobrīd atbalsta VISMA un Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācija, taču drīz pievienosies arī citi partneri.