+371 67034633

mob. +371 29250900 +371 29287030

Aspazijas bulvāris 5-434, Rīga, Latvija lrga@lrga.lv

Grāmatveži palīdz izveidot e-adresi

DariDigitāli

 

E-adrese no 2023. gada 1. janvāra būs obligāta visām juridiskajām personām –uzņēmumiem, biedrībām, nodibinājumiem, arodbiedrībām un citiem reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem Latvijā. Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācija atbalsta iniciatīvu par digitālu un sakārotu informācijas apmaiņas vidi un aicina visus biedrus uzrunāt savus partnerus, lai vistuvākajā laikā veic e-adreses izveidi.

  

E-adrese ir drošas saziņas pakalpojums – uzņēmuma digitālā pastkastīte, kuru juridiskas personas var izveidot divos veidos – portālā Latvija.lv vai integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā.

 

Ja juridiskai personai ir izveidota e-adrese, turpmāk tā varēs elektroniski sazināties ar vairāk nekā 3 000 valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī iestādēm būs iespējams ar uzņēmēju sazināties šajā digitālajā pastkastītē, nevis papīra formātā uz uzņēmuma juridisko adresi. Tam ir virkne priekšrocību: iespēja sūtīt informāciju un dokumentus vai pieprasīt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus jebkurā laikā un no jebkuras atrašanās vietas, piemēram, attālināti slēgt līgumus, saņemt notāra pakalpojumus u.c., kā arī saudzēt vidi, ietaupot resursus, kas būtu nepieciešami vēstuļu sūtīšanai pa pastu, saņemt visas ienākošās vēstules laikā un vienuviet, nenokavējot neko svarīgu, turklāt iegūt pārliecību, ka oficiālie dokumenti būs drošībā – tie nenoklīdīs pastkastītē vai e-pastos un būs pasargāti no krāpniekiem. Lietojot e-adresi, uzņēmums var būt pārliecināts, ka dokumenta sūtītājs ir tas, par ko uzdodas.

 

Portālā Latvija.lv e-adresei var piekļūt, identificējoties ar elektroniskās identifikācijas līdzekļiem (personas apliecību (eID karti), mobilo lietotni eParaksts mobile vai eParaksts karti).

 

Uzņēmumi, kas e-adresei vēlas pieslēgt savu dokumentu vadības sistēmu – ar tehniskajiem parametriem un dokumentāciju var iepazīties VISS portālā.

 

Vairāk informācijas: https://latvija.lv/BUJEadrese un https://mana.latvija.lv/e-adrese-juridiskam-personam/.

 

Plašāka informācija par e-parakstu un tā izveidi: https://www.eparaksts.lv/lv/

 

E-adreses tehniskais atbalsts pieejams, sazinoties ar e-adreses pārzini – Valsts reģionālās attīstības aģentūru – pa tālruni 66155505 vai e-pastu atbalsts@vraa.gov.lv.

 

Picture2

Programma “Dari digitāli” ir saņēmusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/19/I/002 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma – 2. kārta” finansējumu.

 

 

Atslēgvārdi: