+371 67034633

mob. +371 29250900 +371 29287030

Aspazijas bulvāris 5-434, Rīga, Latvija lrga@lrga.lv

LRGA uzņemta Accountancy Europe par pilntiesīgu biedru

Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācija paziņo par tās iestāšanās Eiropas grāmatvežu federācijā (Accountancy Europe, ACE) par pilntiesīgu biedru. 2020. gada 10. decembrī Eiropas grāmatvežu federācijas biedru asamblejā (ACE Members’ Assembly) tika pieņemts lēmums par Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas uzņemšanu ACE pilntiesīgajos biedros, sākot ar 01.01.2021.

 

Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācija kļuva par ACE asociēto biedru (Associate member) 2015. gada beigās, un kopš tā laika tika paveikts nozīmīgs darbs, lai izpildītu visas ACE biedriem izvirzītās prasības, kas rezultējās ar LRGA uzņemšanu ACE pilntiesīgajos biedros (Full member).

 

Latviju Accountancy Europe pārstāv divi pilntiesīgie biedri – Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācija un Latvijas Zvērinātu revidentu asociācija (LZRA).

 

Accountancy Europe ir starptautiskā organizācija, kas atrodas Briselē un kas pārstāv 51 profesionālo grāmatvežu, revidentu un konsultantu institūciju no 35 Eiropas valstīm. ACE apvieno vairāk nekā 1 miljonu profesionālo grāmatvežu, kuri strādā sabiedriskajā praksē, visa lieluma uzņēmumos, mazajos un lielajos grāmatvedības uzņēmumos, valsts pārvaldes un izglītības jomās.

 

Accountancy Europe pārstāv Eiropas grāmatvedības profesiju starptautiskajā līmenī, un tā ir vienīgā Eiropas grāmatvedības profesiju pārstāvošā un konsultējošā organizācija, kas cieši sadarbojas ar Eiropas institūcijām.

 

ACE ir sekojošie mērķi:

  • veicināt un virzīt Eiropas grāmatvedības profesijas intereses;
  • uzlabot un saskaņot grāmatvedības, obligātās revīzijas un finanšu pārskatu sniegšanas praksi un regulējumu Eiropā gan publiskajā, gan privātajā sektorā;
  • veicināt sadarbību starp profesionālajām grāmatvedības organizācijām Eiropā saistībā ar kopēju interešu jautājumiem;
  • agrīnā stadijā identificēt norises, kas var ietekmēt grāmatvedības, obligātās revīzijas un finanšu pārskatu prakses, konsultēt biedrus par šādām norisēm un censties ietekmēt rezultātu sadarbībā ar biedriem.

 

Detalizēta informācija par Accountancy Europe ir pieejama tās mājaslapā www.accountancyeurope.eu.

 

Sirsnīgi apsveicam LRGA biedrus – fiziskās personas un sertificētus profesionālus grāmatvežus, grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējus, augstskolas un mācību iestādes ar šo asociācijai un profesionālai sabiedrībai svarīgo notikumu, kas stiprina mūsu pozīcijas un grāmatveža profesiju kopumā nacionālajā un starptautiskajā līmenī!