+371 67034633

mob. +371 29250900 +371 29287030

Aspazijas bulvāris 5-434, Rīga, Latvija lrga@lrga.lv

Sertificēto profesionālo grāmatvežu resertifikācija 2023. gadā

2023. gada 11. decembrī noslēdzās gadskārtējais piecu gadu cikls profesionālo grāmatvežu resertifikācijā. Šogad resertifikācijas procesa ietvaros, sadarbībā ar KPMG Law speciālistiem, grāmatveži papildināja savas zināšanas par Sankciju un NILLTPFN prasībām grāmatvežu darbībā, kā arī nodokļu konsultantes I. Birznieces vadītā seminārā guva ieskatu par aktuāliem nodokļu jautājumiem. Pēdējo piecu gadu laikā profesionālie grāmatveži ir pilnveidojuši savas profesionālās zināšanas ne tikai grāmatvedības vai nodokļu jomās, bet arī finanšu sistēmās un informācijas tehnoloģijās, lai padarītu savu darbu efektīvāku.

 

Resertifikācijas prasības atbilstoši Starptautiskās grāmatvežu federācijas prasībām ir izpildījuši 90% no sertificētiem grāmatvežiem, kā rezultātā profesionālā grāmatveža sertifikāts uz pieciem gadiem tika pagarināts 65 grāmatvežiem.

 

“Grāmatvežu sertifikācija ir valstiski nozīmīgs process. Profesionālā sagatavotība un kvalifikācija ir pamats profesionālo grāmatvežu sniegto pakalpojumu pozitīvai ieteikmei uz valsts tautsaimniecības attīstību, veicinot katra cilvēka un sabiedrības kopumā, labklājību.” Tas ir citāts no Starptautiskās Grāmatvežu ētikas standartu padomes izstrādātā Starptautiskā Profesionālu grāmatvežu ētikas kodeksa (tostarp Starptautisko Neatkarības standartu) rokasgrāmatas, kas kalpo par pamatu grāmatvežiem visā pasaulē.

 

Lepojamies ar mūsu profesionāliem grāmatvežiem un sakām paldies par lielo ieguldījumu grāmatvežu profesijas stiprināšanā!