+371 67034633

mob. +371 29250900 +371 29287030

Aspazijas bulvāris 5-434, Rīga, Latvija lrga@lrga.lv

PVN apgrieztās maksāšanas kārtības efektivitāte un lietderība

24.05.2017.

 

Latvijas Republikas Finanšu ministrija iesūtīja Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijai vēstuli viedokļa un komentāru sniegšanai par pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk tekstā – PVN) apgrieztās maksāšanas kārtības efektivitāti un lietderību noteiktajās nozarēs. Pēc Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas aicinājuma biedriem paust viedokļus par šo jautājumu, LRGA ir saņēmusi sekojošus komentārus:

 

Mans viedoklis – atbalstīt PVN reversu, tāpēc lai izskaustu PVN izkrāpšanu no budžeta, atbalstu 100% PVN reversu starp PVN maksātājiem, līdzīgi kā tas ir par koku darījumiem un tml., bet 100% efekts no reversa būs tikai tad, ja nebūs nekādu izņēmumu, jo tur kur ir izņēmumi, tajās vietās ir arī krāpnieciskās darbības.

 

N.V., 15.05.2017.

Labdien!

 

Atbalstu vispārēja reversā PVN ieviešanu.

 

Esmu reversā PVN lietotājs elektronikai.

 

R.U., 16.05.2017.

Piekrītu vienozīmīgi

 

Ar cieņu

 

L.P., 16.05.2017.

Labdien

 

Esmu PVN reversa lietotājs, atbalstu PVN reversu.

 

Ar cieņu,

 

D.D., 16.05.2017.

Labdien,

 

esmu PVN reversa lietotājs.

 

Atbalstu PVN reversu.

 

Paldies!

 

Ar cieņu

 

K.S., 16.05.2017.

Labdien,

 

Pilnībā atbalstu PVN reversu un pievienojos viedoklim, ka efekts būs tikai tad, ja ir nosegta visa nozare (attiecīgi gan ieņēmumu, gan izdevumu daļa), bez izņēmumiem, nevis atsevišķas pozīcijas ( tad iestājas interpretāciju posms, kur bieži vien skaidru definējumu nespēj dod arī VID pārstāvji, labvēlīga augsne PVN shēmām), par ko arī esmu pārliecinājusies praktiski strādājot ar reversu darījumos ar kokmateriāliem kopš 2000.gada.

 

Ar patiesu cieņu,

 

V.Z., 16.05.2017.

Labdien!

 

Esmu par PVN reversās kārtības ieviešanu visās nozarēs, kur PVN maksā tikai gala patērētājs, kas neveic saimniecisko darbību, tādā veidā uzmanība PVN krāpšanās gadījumos būtu jāpievērš tikai mazumtirdzniecībā.

 

Tas gan rada pienākumu mazumtirdzniecību nodalīt no vairumtirdzniecības, bet manuprāt jau tagad kaut kas tāds notiek.

 

Būtu vieglāk ievest PVN samazinātās likmes arī pārtikas produktiem.

 

Ar cieņu

 

L.Z., 16.05.2017.

Labdien,

 

Piekrītu – PVN reversam starp visiem PVN maksātājiem.

 

Cieņā,

 

I.B., 16.05.2017.

Labdien,

 

Pilnībā piekrītu:

 

atbalstu 100% PVN reversu starp PVN maksātājiem.

 

A.R., 16.05.2017.

Labdien!

 

Arī es atbalstu reversā PVN ieviešanu, jo tas palīdz izvairīties no krāpšanas, jo vairāk pakalpojumiem tas tiks ieviests, budžetā būs vairāk līdzekļu!

 

I.J., 16.05.2017.

Labdien!

 

Lai mazinātu iespēju izmantot krāpnieciskas shēmas, atgūstot no valsts budžeta pārmaksāto PVN, es piekrītu, ka PVN reverss tiktu ieviests dažādos citos darījumos starp šī nodokļa maksātājiem.

 

Man praksē ir jāpiemēro PVN reverss darījumos ar kokmateriāliem.

 

Ar cieņu

 

S.B., 17.05.2017.

Labdien!

 

Es pilnīgi piekrītu Jūsu viedoklim, bet ikdienā strādājot ar reverso PVN man ir mazliet sakrājies :). Esmu no datortehnikas tirgotāju sfēras.

 

  1. Nesaprotu, kāpēc reverso PVN piemēro tīkla kartes datorsistēmām, tās maksā no 10-30 EUR, pie tam, par šo sīkāk nekas nav paskaidrots, jo tur ir desmitiem iespējamo variantu, tās tīkla kartes varbūt iekšpusē un ārpusē, utt…
  2. Piekrītu, ka tas būtu jauki ja būtu 100 % reverss visam, jo tagad vienā pavadzīmē ir preces ar reverso PVN un ar parasto PVN, līdz ar to PVN deklarāciju pielikumā tās ir 2 rindas;
  3. Ir apgrūtinoši, ja saņem preci no vietējā vairumtirgotāja, preci ar reverso PVN un transportēšana 1.50 EUR, kas apliekas ar parasto PVN, atkal 2 rindas PVN deklārijā;
  4. Un ļoti daudzas budžeta iestādes un komersabiedrības, lūdz pārtaisīt pavadzīmes, ja tā ietver preces ar reverso PVN un parasto PVN, nevarot tās iegrāmatot. Iesaku izlīdzēties, vadot pvz 2 reizes, vienai liekot punktiņu, jo VID pats sniedz skaidrojumu- vienā pavadzīmē var būt preces ar dažādiem PVN.

 

Ar cieņu,

 

E.P., 17.05.2017.

Labdien.

 

Principā piekrītu.

 

Apkalpojam uzņēmumus, kas  visai plaši strādā ar reversu. Būtiski būtu piestrādāt, vienlaicīgi, pie PVN atskaitēs atspoguļošanas kārtības. Diezgan paliels juceklis rodas ar  atspoguļošanu pēc samaksātā avansa.

 

A.C.

 

I.K., 17.05.2017.

Labdien!

 

Atbalstu reversā PVN ieviešanu darījumiem.

 

Patlaban izmantoju reverso PVN kokmateriālu darījumu uzskaitē.

 

Ar cieņu,

 

I.R., 17.05.2017.

Labdien!

 

Piekritu.

 

Esmu PVN reversa lietotāja.

 

Ar cienu,

 

O.P., 17.05.2017.

Labdien!

 

Izmantojam PVN reversu darījumos ar kokmateriāliem. Mūsu uzņēmumam reverss ik pa laikam sagādā vienīgi galvassāpes, jo PVN atmaksu no budžeta saņemam par preču piegādi ES valstīm un bieži VID aizvien vēl nesaprot, kas ir kokmateriāli un par to nākas skaidroties jau daudze gadu garumā. Bet tomēr iesaku reverso PVN saglabāt.

 

Ar cieņu,

 

R.S., 17.05.2017.

Labdien!

 

Esam pašvaldība un reversā PVN lietotāji. Esmu par reverso PVN, bet 100% apmērā, jo būvniecības pakalpojumu izvērtēšana bieži rada problēmas – speciālistu viedokļi ir dažādi un arī likuma normas var izprast dažādi.

 

V.M., 17.05.2017.

Labdien!

 

“Piekrītu” 100% PVN reversam starp maksātājiem.

 

Esmu PVN reversa lietotājs.

 

I.Z., 17.05.2017.

Labdien!

 

Teorētiski ir pareizi nosegt visus krāpniecības mēģinājumus. Bet kā ir praktiski? Esam uzņēmums, kas tieši saskaras ar reverso PVN – nedaudz koki, pavisam nedaudz metāllūžņi un tad graudaugi, rapsis, linsēklas. Raugoties uz situāciju kādā esam mēs, varu izteikt tikai skumjas par to. Ir normāli, ja darījumu ir nedaudz un ar ievērojamu vērtību. Mēs pārdodam linsēklas pārtikas veikaliem fasētas paciņās pa 300 gramiem. Ir daudz pavadzīmju par summām no 1,50 EUR līdz 300 EUR (vienreiz mēnesī šī lielā) un katra PVN deklarācijā jāatšifrē. Pilnīgi neracionāls darbs! Ja sistēma būtu – visi darījumi ar apgriezto PVN, tad cerams, šāds scenārijs tiktu atcelts un būtu jāatšifrē tikai pavadzīmes ar ievērojamām summām, tāpat kā pamatā tagad no 1430 EUR.

 

Cieņā,

 

M.K., 18.05.2017.

Labdien!

 

Piekrītu reversajam PVN. Tā kā strādāju ar kokmateriāliem, jau sen to izmantoju.

 

L.G., 19.05.2017.

Labdien,

 

Mūsu viedoklis – atbalstīt reverso PVN.

 

Uzņēmums strādā kokapstrādes biznesā. Darījumu apjomi ir ļoti lieli, un pārsvarā starp mātes un meitas uzņēmumiem Latvijā. Reversais PVN krietni atvieglo uzņēmuma dzīvi.

 

Tāpat tiek izslēgti dalībnieki, kuru mērķis ir izkrāpt PVN no Valsts budžeta.

 

Ar cieņu

 

A.V.

Labdien,

 

Pilnībā piekrītu reversiem darījumiem visās nozarēs, visos datījumos starp PVN maksātājiem – PVN maksā tikai gala patērētājs. Tā beizot arī sāktu redzēt īsto statistiku ne tikai par PVN darījumiem, bet par valsts IKP, eksportu, importu u.t.t. valsts ekonomisko izaugsmi. Domāju, ka tas izskaustu, mistiksos darījumu tikai  uz papīra, kas ekonomiku rāda daudz labākās krāsās nekā tā patiesībā ir.

 

Ar cieņu,

 

B.A.

Arī mans viedoklis atbalstīt reverso PVN maksāšanas kārtību.

 

Ar cieņu

 

I.A.